Jak pielęgnować skórę po mezoterapii igłowej?

date_range 08-05-2023

Ciekawi Cię temat, jak dbać o skórę po mezoterapii igłowej? Jeśli nigdy nie miałaś przeprowadzanego tego zabiegu, warto wiedzieć kilka podstaw, które po części odpowiedzą na to pytanie. Pielęgnacja po mezoterapii powinna być przede wszystkim delikatna i kojąca dla skóry.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej jest bardzo popularny wśród wszystkich z branży medycyny estetycznej. Polega na wprowadzaniu składników aktywnych wgłąb skóry przy pomocy mikroigieł. To, jakie produkty będą nakładane podczas zabiegu, zależy od jakości i zapotrzebować skóry, a także wieku pacjentki.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po mezoterapii igłowej?

Jeśli już wiesz, na czym polega sam zabieg, przejdźmy do tego, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry i czym smarować twarz po mezoterapii. Po zakończeniu wprowadzaniu preparatów aktywnych przez specjalistę zostaje nałożona warstwa kosmetyku, który ma działanie redukujące opuchliznę i zaczerwienienie. Przez pierwsze dni bardzo ważne jest wspomaganie procesu gojenia twarzy, dlatego polecane są głównie produkty, które są delikatne, nawilżające oraz łagodzące skórę po zabiegach medycyny estetycznej.

Bardzo ważne jest dokładnie i intensywne nawadnianie organizmu poprzez picie dużej ilości wody. Na dzień zawsze powinien być zastosowany krem ochronny z filtrem SPF niezależnie od pogody panującej za oknem czy poru roku.

Pielęgnacja skóry po mezoterapii mikroigłowej obejmuje także kilka zakazów, w tym wystawiania twarzy na działanie promieniowania słonecznego na przykład w solarium. Nie powinno korzystać się z basenów ani sauny, a intensywna aktywność fizyczna musi być przełożona na przyszłość - po wygojeniu się skóry.

Jako hurtownia medycyny estetycznej oferujemy między innymi:

mezoterapia igłowa preparaty,

ampułki do mezoterapii głowy,

ampułki do mezoterapii igłowej pod oczy,

igły do mezoterapii.

Udostępnij wpis: