Jakie igły do lipolizy iniekcyjnej należy stosować?

date_range 25-11-2022

Lipoliza iniekcyjna to popularny, nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który pomaga w skutecznym modelowaniu sylwetki. Jakie igły do lipolizy iniekcyjnej sprawdzą się najlepiej? Warto pamiętać o tym, że komfort zabiegu w dużej mierze zależy od wysokiej jakości igły. W tym artykule wyjaśnimy, jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej i dlaczego wybór dobrego preparatu oraz akcesoriów do iniekcji jest tak istotny.

Jakie igły do lipolizy iniekcyjnej wybrać?

Zabieg lipolizy jest oceniany przez pacjentów jako niemal bezbolesny, sprawiający niewielki dyskomfort. Sam proces wstrzykiwania preparatu porównywany jest do lekkiego ukłucia (jak ukąszenie komara). Bardziej nieprzyjemne może być natomiast wprowadzanie preparatu w tkanki. Pacjenci korzystający z zabiegów lipolizy iniekcyjnej określają je jako uczucie miejscowego pieczenia.

Dla zachowania najwyższego komfortu podczas zabiegu warto szczególną uwagę przyłożyć do specyfikacji igły do lipolizy, za pomocą której będzie wprowadzany preparat. Im jest cieńsza, tym mniejsze dolegliwości bólowe. Częstym wyborem są igły 30g x 13 mm. jednak to zawsze specjalista decyduje o tym, jakie igły do lipolizy iniekcyjnej będą potrzebne. Ich parametry mogą bowiem różnić się w zależności od części ciała, którą chcesz wymodelować.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest świetnym uzupełnieniem procesu odchudzania. Może skutecznie pomóc w wymodelowaniu problematycznych miejsc. Spektakularne efekty oferuje szczególnie w okolicach twarzy (drugi podbródek), których nie da się wyrzeźbić ćwiczeniami. Proces zabiegu lipolizy iniekcyjnej można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest przygotowanie: konsultacja, wywiad, określenie potrzeb. Drugim krokiem jest sam zabieg. Nie jest czasochłonny.

Zajmuje zazwyczaj około 30 minut. Lipoliza polega na wprowadzaniu pod skórę specjalnego preparatu rozpuszczającego komórki tłuszczowe. Ampułki do lipolizy iniekcyjnej z płynem są pobierane do strzykawki z cienką igłą. Podczas zabiegu pacjent może czuć niewielkie ukłucia i lekkie pieczenie. Po jego wykonaniu możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku i widocznych krwiaków w miejscach wkłucia. Najlepszych efektów można spodziewać się po serii 2-4 zabiegów.

Jaki preparat do lipolizy iniekcyjnej wykorzystać?

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej, podobnie jak parametry igły zawsze dopasowuje osoba wykonująca zabieg. Polecamy renomowane koktajle do lipolizy uznawanych w branży medycyny estetycznej marek np.:

DERMAQUAL SUPREALL,

LipoLax VL,

Mesoline Slim,

LipoLax.

Wyżej wymienione preparaty są bezpieczne i cieszą się dobrymi opiniami wśród specjalistów. Substancje w nich zawarte po wprowadzeniu pod skórę powodują rozpad komórek tłuszczowych, które są następnie poddawane procesom przemiany materii i wydalane z organizmu.

Mamy nadzieję, że wiesz już jakie igły do lipolizy iniekcyjnej się zazwyczaj stosuje i po które preparaty warto sięgać. Zachęcamy do sprawdzenia oferty, jaką przygotowała hurtownia medycyny estetycznej Soluderma.

Udostępnij wpis: