Stymulatory tkankowe

date_range 02-02-2021
Stymulatory tkankowe
 Stymulatory tkankowe to preparaty stosowane w medycynie estetycznej do iniekcji służące do odbudowy skóry, poprzez stymulację komórek skóry, kolagenu i elastyny. Działają przeciwstarzeniowo , ujędrniająco, poprawiają gęstość skóry. Wyróżniamy różne preparaty biostymulujące skórę, każdy z nich jest inny - różnią się mechanizmem działania, zawartymi substancjami czynnymi, techniką iniekcji, ilością wymaganych zabiegów, obszarem podania oraz długością utrzymywania się rezultatów zabiegów. Składnikami biostymulatorów są: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, hydroksyapatyt wapnia, polinukleotydy, witaminy. Rodzaj preparatu zawsze indywidualnie dobierany jest do potrzeb pacjenta i rozwiązuje inny problem skórny.
Najczęściej wykorzystywane składniki:
 • - Nieusieciowany kwas hialuronowy - nawilżenie, odbudowa, poprawa gęstości skóry
 • - Glicyna - Stymuluje syntezę kolagenu i enzymy przeciwutleniające
 • - L-prolina - Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa gojenie się ran, pomaga w tworzeniu tkanki łącznej
 • - Hydroksyapatyt wapnia - pomaga odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy
 • - Kolagen - odbudowuje i regeneruje tkanki, poprawia kondycje skóry
 • - Polinukleotydy - nawadniają skórę, pobudza tworzenie kolagenu, działanie antyoksydacyjne.
 Scharakteryzujemy najpopularniejsze preparaty do biostymulacji skóry:
 • - PROFHILO Preparat na bazie kwasu hialuronowego w ilości aż 64 mg. Taka ilość powoduje naprawę tkanek, prowadzi do silnej produkcji kolagenu typu I, II, IV, VII. Poprzez specjalny rodzaj podania - technikę BAP, w konkretne miejsca anatomiczne (10 nakłuć) zabieg powoduje idealne rozproszenie się preparatu pod skórą i wytworzenie siatki ochronnej dla skóry. Zabieg powoduje wysmuklenie twarzy, zaostrzenie kości jarzmowych, niweluje marionetki, podnosi owal twarzy. Profhilo idealne jest zarówno dla osób po 30 roku życia jak i tych starszych. Z reguły wykonuje się 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca.
 • - JALUPRO Preparat z opatentowanym składem kwasu hialuronowego i aminokwasów, które stymulują fibroblasty. Preparat silnie działa na okolice oczu, rozjaśnia i niweluje cienie. Preparat należy wstrzykiwać w serii specjalnie dobranej do pacjenta.
 • - NITHYA - atelokolagen - kolagen typu I, działający silnie regenerująco i odbudowująco na skórę, przywraca gęstość i napięcie tkance. Idealny w walce z różnego rodzaju bliznami i rozstępami. W medycynie estetycznej były już preparaty na bazie kolagenu, jednak nie przyjęły się na stałe przez duży procent uczuleń. W preparacie Nithya wyeliminowano możliwość reakcji alergicznej, jest biokompatybilna i nieimmunogenna, sprawdza się u osób już po 25 roku życia jako ochrona przed nadmiernym procesem starzenia się skóry, jak i u osób starszych – stymuluje skórę do polepszenia jej jakości i wyglądu.
 • - NUCLEOFILL Preparat silnie odmładzający skórę, charakteryzuje się wysokim poziomem lepkości, stworzony w oparciu o naturalne polinukleotydy. Poprawia elastyczność i napięcie skóry, jest skuteczny w zabiegach przeciwstarzeniowych, poprawa kolorystykę skóry oraz leczy atrofię tkanek.
 • - NEAUVIA HYDRO DELUXE Preparat na bazie kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis oraz 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, poprawiając skuteczność zabiegu, a także dwa aminokwasy - glicynę i l-prolinę. Neauvia Hydro Deluxe nawilża, rewitalizuje i stymuluje produkcję kolagenu.

Udostępnij wpis: