Modelowanie owalu twarzy, lifting wolumetryczny – co to takiego?

date_range 22-02-2021

Powiększanie ust czy wygładzanie zmarszczek to nie jedyne znane zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. Ostatnimi czasy pacjenci decydują się również na lifting wolumetryczny, czyli modelowanie owalu twarzy. Ta nieoperacyjna metoda wyszczuplająca opiera się na działaniu wybranych substancji o właściwościach wygładzających i nawilżających skórę.

Lifting wolumetryczny – co to takiego?

Proces starzenia jest nieuchronny – z czasem skóra wiotczeje i traci elastyczność, wskutek czego pojawiają się na niej widoczne zmarszczki oraz zagłębienia. To nie jedyny symptom: jest nim także zmiana owalu twarzy, zwłaszcza w okolicy policzków, które zaczynają delikatnie opadać, tworząc tzw. poduszeczki wokół żuchwy, a także bruzdy nosowo-wargowe. Dla zachowania prawidłowego kształtu proponuje się lifting wolumetryczny. Za sprawą zastosowania składników dopasowanych do potrzeb skóry możliwe jest przywrócenie prawidłowych proporcji twarzy.

Na czym polega lifting wolumetryczny?

Zabieg polega na wypełnieniu miejsc pozbawionych sprężystości, takich jak policzki czy żuchwa, specjalnym preparatem na bazie czystego kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, przeznaczonym do redukcji oznak starzenia, np. Neauvia. Właściwości tego polisacharydu są powszechnie znane i wykorzystywane przez medycynę estetyczną do wygładzania zmarszczek, ujędrniania skóry twarzy oraz nawilżania naskórka. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie także przy modelowaniu owalu twarzy, czyli wspomnianym już liftingu wolumetrycznym.

Kwas hialuronowy – nie tylko wygładzanie

Preparaty na bazie składników nawilżających i wygładzających Neauvia służą nie tylko do wygładzania, ale także wypełniania naskórka, który pozbawiony został naturalnego podparcia w postaci kolagenu. W ten sposób nie tyle ujędrnia, co przywraca właściwą objętość tkanek. Efektem zabiegu powinno być podniesienie owalu twarzy, wypełnienie policzków oraz poprawienie kształtu żuchwy i brody. Nie bez znaczenia pozostaje również efekt liftingu skóry: wydaje się ona gładsza oraz jędrniejsza.

Udostępnij wpis: