Jak wygląda zabieg wypełniania kwasem hialuronowym

date_range 22-02-2021

Alternatywa dla odmładzającej operacji plastycznej? Będzie nią każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykonany przy użyciu kwasu hialuronowego. W zdecydowanej większości stosowany jest w zabiegach anti-aging, których celem ma być zminimalizowanie oznak starzenia w obrębie skóry twarzy, dekoltu czy dłoni.

Kwas hialuronowy to wielocukier (polisacharyd) występujący we wszystkich organizmach. Z wiekiem jego ilość znacznie się zmniejsza, doprowadzając do powstania zmarszczek oraz bruzd. Zabieg z jego użyciem ma natomiast przywrócić jej elastyczność i jędrność.

Zabieg wypełniania zmarszczek

W konsystencji kwas hialuronowy przypomina przezroczysty żel - posiada umiejętności wiązania wody oraz tworzenia połączeń kolagenowych. Nie bez przyczyny więc tak dodawany jest do kremów odmładzających o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Zdecydowanie częściej kwas hialuronowy przybiera jednak formę usieciowanego wypełniacza tkankowego w preparatach dedykowanych medycynie estetycznej – takich, jak na przykład austriackiej marki Croma.

Jak wygląda zabieg anti-aging z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabieg kwasem hialuronowym nazywany jest ostrzykiwaniem, należy jednak do nieinwazyjnych. Wykonuje jest w celu redukcji zmarszczek oraz wygładzenia blizn na skórze twarzy. Stosowany jest także jako wypełniacz obszarów obejmujących skronie, szyję, dekolt i dłonie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby użyć go jako wypełniacza do ust czy preparatu do zmiany owalu twarzy. Każdy zabieg tego typu poprzedzony zostaje wywiadem z lekarzem. Jeśli stwierdzi on, że nie ma żadnych przeciwwskazań, można przygotować się do podania związku.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest pod skórę przy użyciu kaniuli - cienkiej tępo zakończonej rurki, poprzez którą tłoczony jest preparat. Po iniekcji lekarz lekko ugniata nakłute miejsca, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Wszystkie te czynności nie trwają dłużej niż 40 minut. Po zabiegu można od razu opuścić gabinet, pierwsze efekty wygładzenia mogą być natomiast widoczne po około 2 tygodniach.

Udostępnij wpis: