Czym są stymulatory tkankowe?

date_range 03-08-2022

W klinikach i gabinetach medycyny estetycznej często wykorzystuje się stymulatory tkankowe. Co to jest za rodzaj preparatów i w jakim celu się je stosuje? Są one cennym narzędziem do iniekcji m.in. w medycynie przeciwstarzeniowej, ponieważ pomagają odbudowywać strukturę skóry poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny. Stymulatory tkankowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które może zagwarantować bardzo naturalne efekty w zakresie poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy między innymi: co to jest stymulator tkankowy oraz jakie są efekty zabiegów przeprowadzanych z użyciem tego preparatu.

Stymulator tkankowy – co to jest?

Stymulatory tkankowe, zwane również biostymulatorami, są preparatami służącymi odbudowie struktury skóry poprzez pobudzenie odpowiednich komórek skóry. Zabiegowi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych można poddać m.in.: twarz, skórę pod oczami, dekolt czy szyję. Istnieją różne rodzaje biostymulatorów różniących się między sobą m.in. składem i przeznaczeniem, dlatego doborem odpowiedniego preparatu do celu zabiegu zajmuje się przeprowadzający go specjalista.

Do najczęściej wykorzystywanych składników w stymulatorach tkankowych należą:

• nieusieciowany kwas hialuronowy – jego zadaniem jest nawilżenie, odbudowa, a także poprawa gęstości skóry,

• L-prolina – służy stymulacji syntezy kolagenu oraz wsparciu w tworzeniu tkanki łącznej,

• kolagen – odpowiada za odbudowę i regenerację tkanek, a także poprawę kondycji skóry,

• glicyna – pobudza syntezę kolagenu oraz enzymów przeciwutleniających,

• polinukleotydy – są odpowiedzialne za nawodnienie skóry oraz stymulację produkcji kolagenu.

Efekty działania stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe to preparaty pozwalające na osiągnięcie licznych korzyści. Wymuszają one szybsze tempo regeneracji tkanek, głównie tkanki podskórnej, poprzez zwiększenie produkcji własnego kolagenu nawet do 70%. Stymulatory tkankowe zachwycają efektami wielu pacjentów, którzy widzą, jak prezentowała się ich skóra przed pierwszym zabiegiem i po zakończeniu całej serii. Szczególne wrażenie pod tym względem robią stymulatory tkankowe pod oczy, ponieważ zagęszczają skórę oraz poprawiają jej jędrność. W efekcie skóra w okolicach oczu wygląda młodziej, a cienie pod nimi zostają zlikwidowane. Wyraźny efekt przynoszą również np. zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych na twarz. Warto przy tym podkreślić, że biostymulatory nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym.

Biostymulatory słyną z tego, że nadają skórze świeżość i promienność. Często traktuje się je jako terapię anti-age przeznaczoną dla osób, u których występują zauważalne oznaki starzenia się. Stymulatory tkankowe stosuje się również w zabiegach profilaktycznych, mających na celu spowolnienie procesu starzenia. Wykorzystując te preparaty, można także przeprowadzić wielopoziomowy remodeling skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Na zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych zgłaszają się pacjenci zmagający się z różnymi problemami skórnymi. Wśród wskazań do tego typu zabiegów znajdują się:

• worki i cienie pod oczami,

• blizny po trądziku,

• starzenie się skóry twarzy, szyi oraz dekoltu,

• utrata jędrności skóry,

• zmarszczki.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem biostymulatorów? Tak, wśród nich wyróżnić można m.in.:

• skłonność do powstawania blizn przerostowych,

• opryszczkę,

• zaburzenia krzepnięcia krwi,

• alergię na składniki preparatu,

• ciążę lub karmienie piersią.

Podsumowanie

Jeszcze kilka lat temu wiele osób, nawet profesjonalistów, mogło nie zdawać sobie sprawy z tego, co to jest stymulator tkankowy. Obecnie te preparaty cieszą się dużą popularnością w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, gdzie bardzo ceni się ich skuteczność. Aby zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów gwarantowały oczekiwane efekty, należy wyposażyć się w wysokiej klasy preparaty. Jako hurtownia medycyny estetycznej Soluderma oferujemy wiele stymulatorów tkankowych renomowanych marek o różnym przeznaczeniu. Dostępne są u nas m.in.: stymulatory tkankowe pod oczy, np. NUCLEOFILL Soft EYES, TwAc Eyes czy stymulatory tkankowe na twarz oraz inne partie skóry np. PROFHILO, Ejal40, Linerase.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko stymulatory tkankowe, ale także m.in.:

• mezoterapia igłowa,

• wypełniacze tkankowe,

• sprzęt do medycyny estetycznej.

Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij wpis: