pHformula M.E.L.A. recovery 30ml
  • pHformula M.E.L.A. recovery 30ml #1

pHformula M.E.L.A. recovery 30ml

M.E.L.A. recovery to aktywne serum przeciwdziałające hiperpigmentacji.

Więcej szczegółów expand_more

Obecnie brak na stanie
205,00 zł
Darmowa dostawa kurierem od 199 PLN

Dla zamówień produktów na kwotę powyżej 199zł z adresem dostawy na terenie Polski gwarantujemy nieodpłatną przesyłkę kurierską DPD.

Bezpłatny odbiór w sklepie stacjonarnym

Po odbiór osobisty zapraszamy od godziny 9:00 do godziny 16:00. Przed przyjazdem proponujemy złożyć zamówienie, lub skontaktować się telefonicznie aby upewnić się, że produkt jest aktualnie dostępny na magazynie. Adres odbiorów osobistych: Słoneczna 9A, 62-020 Swarzędz.

OPIS 

Delikatna, szybko wchłaniająca się emulsja zawierająca unikatową kombinację składników wspierających proces odbudowy i zapewniająca ochronę skóry. Zaleca się długoterminowe stosowanie w celu wzmocnienia i utrzymania efektów leczenia.

WSKAZANIA

Melasma, ostuda, przebarwienia wywołane działaniem światła UV, zaburzenia w produkcji melaniny, przebarwienia wywołane stanem zapalnym, przebarwienia (hormonalne, starzeniowe), przebarwienia posłoneczne I piegi.

Fototyp skóry I-IV

POJEMNOŚĆ PRODUKTU

30 ml

SPOSÓB UŻYCIA

Należy stosować w trakcie leczenia, jak również w czasie rekonwalescencji po zabiegach w celu wzmocnienia i utrzymania efektów resurfacingu skóry. Stosuje się raz lub dwa razy na dobę zgodnie z zaleceniami specjalisty. Zawsze należy stosować krem na dzień lub na noc. Nie należy przerywać stosowania w trakcie programu leczenia, chyba że jest to zalecane przez lekarza.

Długotrwałe stosowanie – rano lub/i wieczorem

Krótkotrwałe stosowanie – rano lub/i wieczorem

KLUCZOWE SKŁADNIKI

Kwas migdałowy

Niacyna

Kwas fitynowy

Glutation

Fenyloalanina

PH-DVC 

Wolny od parabenów

GŁÓWNE SUBSTANCJE AKTYWNE

Kwas migdałowy - jest silnym inhibitorem enzymu tyrozynazy. Bardzo skuteczny w leczeniu przebarwień i piegów wywołanych stanem zapalnym i promieniowaniem UV. Efekty uzyskiwane przy wykorzystaniu tego kwasu są porównywalne, a często lepsze niż te tradycyjnie z wykorzystaniem hydrochinonu.

Niacyna - zmniejsza transport melanosomów z melanocytów do keratynocytów. Badania wykazały, że wprowadzenie stężenia 5% niacyny hamuje 35-68% transferu melanosomów z melanocytów do keratynocytów.

Kwas fitynowy – składnik odżywczy (phytonutrient) hamujący proces tyrozynazy uczestniczący w wielu etapach tworzenia melaniny. Posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Glutation – tri peptyd o właściwościach przeciwutleniających.  Hamuje melanogenezę.  

Fenyloalanina - działa jak hormony stymulujące melanocyty (MSH antagonisty) od samego początku uniemożliwiając syntezę melaniny.

PH-DVC (nośnik) – kompleks stosowany w preparatach pHformula zwiększający penetrację substancji czynnych